Otwórz swoje serce na innych

 ' Nie oddam krwi, bo jak przestanę - będę mieć nadciśnienie. Nie oddam krwi, bo mogę się czymś zarazić. Nie oddam krwi, bo osłabię organizm. Nie oddam krwi, bo...'

Nieprawda! Oddając krew ratujesz życie, a sam nie masz skutków ubocznych. Oddawanie krwi wręcz sprzyja zdrowiu - podkreślają zgodnie eksperci. Średnio każdej minuty ktoś potrzebuje krwi. Jedna jej jednostka, którą oddaje krwiodawca, może uratować życie nawet trzem osobom poszkodowanym. Oddawanie krwi to nic strasznego - potwierdzam jako zapalony Honorowy Dawca Krwi. Dawcy są potrzebni, bowiem krew jest niestety nie do zastąpienia. Nie ma dla niej żadnego substytutu, mimo, że już od dziesiątków lat trwają prace nad taką substancją...

Jednorazowo oddaje się 450 ml krwi. To ledwie kilka procent tej płynnej tkanki i niewielki ułamek wagi dorosłego człowieka. Nie ma to więc żadnego wpływu na organizm. Regeneracja zaczyna się praktycznie od razu, a po 12 godzinach ilość krwi w organizmie jest już taka, jak przed oddaniem. Wolny i oczywiście płatny dzień pracy można więc wykorzystać nie tylko na odpoczynek, choć nie poleca się tego samego dnia uprawiania sportu na poziomie, wymagającego dużego wysiłku.
By oddać krew, należy zgłosić się do punktu krwiodawstwa, zabierając ze sobą dowód tożsamości ze zdjęciem. Po rejestracji i wypełnieniu ankiety jesteśmy poddawani badaniu lekarskiemu i laboratoryjnemu. Krew może być pobrana jedynie od osób całkowicie zdrowych (np. jeśli jesteś podziębiony lub po chorobie możesz mieć podwyższony poziom białek, co niestety jest jednoznaczne z niemożliwością oddania krwi). Sam akt jej oddania zajmuje około 15-20 minut. Łącznie nasza wizyta w punkcie krwiodawstwa zwykle nie zajmuje więcej niż godzinę.

| Sukienka - KLIK |

Honorowe oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, zajmuje niewiele czasu i nie przysparza większych problemów. Mimo to co roku powraca problem braku krwi w czasie wakacji - wtedy, gdy potrzeba jej akurat najwięcej. Właśnie się rozpoczęły, zatem apeluję do Was:
otwórzcie swoje serce na innych - oddajcie krew!

12 komentarzy:

 1. Cudowne zdjęcia <3
  Słodzki kotek i te piękne włosy <3
  http://lamilla2.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kot mi wszedł przypadkiem, więc go wykorzystałam, haha :)

   Usuń
 2. też uważam że oddawanie krwi nie jest straszne... dużo ludzi jej potrzebuje.
  Bardzo mądry post. Przyjemnie się go czyta :-)
  zapraszam isthenewday.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie wiadomo, czy nie będziemy po tej drugiej stronie potrzebujących...

   Usuń
 3. ale masz piękne włosy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój kuzyn niedawno oddał krew :) Ja niestety *choć bardzo bym chciała*, nie mogę oddać krwi, nie z powodu kataru, trochę poważniejszej choroby, ale nie ma co się rozwodzić ;)
  Piękne włosy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne, że wyrażasz chęć. Wiadomo, że są rzeczy ważne i ważniejsze, ale samo wyrażenie takiej woli jest świetne :)

   Usuń
 5. Masz piękne włosy ! jakieś 4 lata temu miałam jeszcze troszkę dłuższe od ciebie ;) ale niestety/stety ściełam i mam teraz do pępka :) śliczne zdjęcia! cudny blog !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje są jeszcze nad pępek, ale to też chyba kwestia piersi :D

   Usuń
 6. gdyby mnie to jeszcze tak cholernie nie bolało....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ból jest chwilowy - trzeba tylko przezyć to ukłucie :)

   Usuń


~Proszę, abyś zostawił w komentarzu adres swojego bloga. Łatwiej jest mi go skopiować, niż klikać w Twój profil. Jest to dla mnie większa wygoda ♥ :)